niedziela, 12 marca 2017

Najlepsze filmy animowane ostatnich lat

Heja! Właśnie obejrzałam "Sing" i zainspirowało mnie to do napisania o bajkach, które z całego serca polecam. Koniecznie napiszcie jakie filmy dodalibyście do tego zestawienia.

1. W głowie się nie mieści.
To absolutnie najlepsza bajka (tak roboczo nazwijmy filmy animowane, których docelowa grupa odbiorcza to dzieci.) jaką w ostatnim czasie widziałam. Często się wzruszam, ale przy niej chyba nie tylko ja tak mam. Wydaje mi się, że nic tam nie jest przypadkowe, na przykład fakt, że jako pierwsza pojawiła się Radość. A postać Smutnej to alegoria poniedziałku. Bajka daje do myślenia i jest tak bardzo mądra i prawdziwa. Baaaardzo polecam.


2. Gdzie jest Dory?
To, że napisy na różnych przedmiotach w filmie były przetłumaczone, naprawdę mnie urzekło. Do tego motyw Krystyny Czubówny, czy aluzje do popularnych teraz tematów (na przykład o metodzie "na wnuczka") były genialne.

3. Ratatuj
Wspaniała historia o marzeniach i gotowaniu, a obie rzeczy uwielbiam.


4. Madagaskar
Pierwszą część znam już na wylot, drugiej nie lubię, ale trzecia jest świetna. Postać Chantel DuBois, która chodziła jak pająk i love story Juliana i Soni były najlepsze (i scena z papieżem!)5. Odlot
Historia miłości i marzeń Carla i Ellie jest tak piękna i wzruszająca, że już od początku kocha się ten film. Może później już podobał mi się mniej, ale warto zobaczyć.


6. Hotel Transylwania
Pierwsza część była trochę lepsza niż druga, ale polecam obie. A najlepszy był wilkołak i jego dzieci.


-Magda

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia